“Niebezpieczna podróż” znudzonej Zuzanny

Kiedy rzeczywistość zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nic nie jest takie jak się wydaje. Przekonała się o tym dziewczynka o imieniu Zuzanna, która zniecierpliwiona otaczającą ją nudą wypuszcza w eter życzenie, aby zaczęło coś się dziać, choćby nawet i coś złego. Wtem, wszystko jak za sprawą ingerencji dżina z lamy zaczyna się zmieniać, a Zuzanna dostrzega, że znalazła się jakby w innym świecie i czeka ją “Niebezpieczna podróż“.

Ciekawa opowieść osnuta mroczną aurą

Dzieci wprost uwielbiają niesamowite, ciekawe historie z nutką grozy. Moment zaciekawienia pod znakiem tego, co dalej się wydarzy to niezastąpiony element każdej dobrej opowieści. Książka “Niebezpieczna podróż” łączy straszne i humorystyczne, co sprawia że jest idealną pozycją zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Świat, do którego wkracza mała Zuzanna jest pełen tajemnic, a towarzyszami jej przygód są kochane przez wszystkich Muminki. Nie brakuje w nim mroku i dziwnych stworzeń, które potęgują ciekawość czytelnika.

Autorskie i nietuzinkowe ilustracje

Książka “Niebezpieczna podróż” to nie tylko piękna i niezwykle ciekawa opowieść. Czytelnikowi towarzyszą specyficzne ilustracje autorki – Tove Jansson wykonane akwarelą. Dzięki temu, wyobraźnia zostaje jeszcze bardziej pobudzona przenosząc nas niemal całkowicie w świat, który balansuje na granicy jawy i snu. Mroczne obrazki budzą ciekawość dzieci, co w połączeniu z wartką akcją sprawia, że książka jest bardzo przystępną pozycją do której z chęcią się powraca.

Seria muminkowych przygód

Tove Jansson to fińska pisarka i ilustratorka, której wiele osób zawdzięcza swoje piękne dzieciństwo. Jest ona bowiem autorką kultowych już książek o Muminkach, które bawiły i zaciekawiały wiele już dorosłych obecnie ludzi. Historie wymyślone przez Tove Jansson mimo leciwości są ponadczasową pozycją, która może wprowadzać również współczesne dzieci w świat będący magicznym odbiciem lustra. Obfita seria książek o Muminkach sprawia, że wyjątkowi bohaterowie mogą towarzyszyć nam i naszym dzieciom przez długi czas umilając wspólne, rodzinne wieczory.

Wyobraźnia podstawą prawidłowego rozwoju dziecka

“Niebezpieczna podróż” to krótka książeczka, którą przyjemnie się czyta. Jest to kultowa pozycja, którą warto przedstawić swojemu dziecku, bądź też samemu powrócić do magicznych chwil dzieciństwa. Rozwijanie wyobraźni dziecka jest niezwykle istotnym elementem jego prawidłowego rozwoju. Książka “Niebezpieczna podróż” wraz ze swoimi ilustracjami czyni to po mistrzowsku.

Książka zdjęcie freepik – pl.freepik.com