Tove Jansson – Niebezpieczna podróż

Jeżeli ty i twoje dziecko lubicie powracać do doliny Muminków zdecydowanie powinniście sięgnąć po książkę Tove Jansson Niebezpieczna podróż – TaniaKsiazka. Ta historia nie tylko przeniesie was ponownie do bajkowej krainy przesympatycznych stworków, ale przyniesie wiele wrażeń, które rozbudzą waszą wyobraźnię do granic możliwości.

Życzenia czasem się spełniają

Tym razem Tove Jansson przedstawia swoim czytelnikom losy małej dziewczynki – Zuzanny. Początkowo jest ona zmęczona i znudzona otaczającą ją sytuacją i pragnie tego, by w jej otoczeniu zaczęło się coś dziać. Chciałaby tego nawet, jeżeli to, co się wydarzy miałoby mieć przykre skutki. Na wskutek magicznych mocy marzenia dziewczynki się spełniają, w związku czym zostaje przeniesiona do magicznego świata. Po chwili okazuje się jednak, że miejsce, do którego przeniosła się Zuzanna nie jest do końca bezpieczne i dziewczynka będzie musiała zmierzyć się z wieloma przeciwieństwami losu. Z jakimi przygodami będzie zmuszona zmusić się nasza bohaterka? Czy uda jej się rozwiązać wszystkie problemy, które staną na jej drodze? A przede wszystkim, czy Zuzanna przestanie w końcu odczuwać nudę i będzie zadowolona z tego, co ją spotkało? W odpowiedziach na te pytania na pewno pomogą magiczne okulary…

Na pobudzenie wyobraźni

Niebezpieczna podróż” napisana przez Tove Jansson to książeczka, którą można przeczytać dziecku przed snem, ponieważ liczy jedynie 32 strony. Warto jednak po nią sięgnąć, ponieważ przygody, które przeżywa główna bohaterka – Zuzanna są naprawdę fascynujące i rozbudzą senne marzenia niejednego małego nocnego marka. Przede wszystkim pisarka opowiada historię bardzo przystępnym dla dzieci językiem, co ułatwia odbiór i nie wymaga od dzieci zbędnego zastanawiania się nad fabułą. Warto również wspomnieć o licznych, kolorowych ilustracjach, które wzbogacają książkę i stanowią dodatkową atrakcję dla pociechy. Sama narracja jest poprowadzona w sposób tak lekki i przyjemny, że nawet dorosły czytelnik chętnie będzie przewracał kolejne strony lektury i wgłębiał się w kolejne sytuacje, które spotkały znudzoną Zuzannę. Z kolei samo zakończenie będzie otwartą furtką do kolejnych rozważań o przygodach, które mogą spotkać każdego w krainie Muminków.

Jeżeli chcesz, by twoje dziecko przeniosło się do sfery nieograniczonej wyobraźni, podążając drogą przygód niesfornej Zuzanny, koniecznie przeczytaj mu “Niebezpieczną podróż“, która sprawi, że każdy maluch, który uwielbia Muminki będzie chciał wracać do książeczki, by jeszcze raz przypomnieć sobie emocje związane z opowiedzianą historią.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com